TOPlist


Úvod » Guľobroky » Guľobrok F. SODIA Ferlach 6,5x57R - 12/70 +puškohľad


        

Guľobrok F. SODIA Ferlach 6,5x57R - 12/70 +puškohľad

Swarovski Habicht 6x42

Novinka Komisný predaj Nákup osobne!

 

Skladom: 1 ks
Číslo produktu: 119
Výrobca: L. Borovnik Ferlach
Kaliber: 7x75R SE v.H. - 16/70
Druh: guľobroky
Komisionálny predaj: áno
cena:
0,00 EUR ( Nie sme platcovia DPH )

rezervovat zbran

Ak máte o zbraň záujem, rezervujte si ju bezplatne na 5 dní. Bude pre vás odložená v našej predajni

 

vyziadat dovozAk ste rozhodnutý túto zbraň kúpiť, ale nemôžete k nám prísť osobne, požiadajte o dovoz zbrane k vám. Polovica ceny za dopravu zbrane bude odpočítaná z jej nákupnej ceny.

 

 

Hunting Bazar ponúka na predaj guľobrokovú kozlicu renomovaného výrobcu FRANZ SODIA z FERLACHu v kalibri 6,5X57r - 12/70. Oblasť Ferlachu je preslávená špičkovou ručnou produkciou loveckých zbraní. Mnoho puškárskych dielní pretrvalo stáročia a mená ako Sodia, Fanzoj, Hambrusch, Winkler, Borownik, Hauptmann stali synonymom kvality.

Značka Sodia začala vyrábať zbrane od roku 1870 keď ju založil Anton Sodia. Bol otcom troch synov. Jeden z nich, Franz, začal výrobu zbraní pod vlastnou značkou v roku 1910. Počas 1. svetovej vojny musel nakrátko vstúpiť do vojenskej služby. Po nej sa však vrátil k produkcii poľovných zbraní a od r. 1929 ich vyrábal kompletne bez cudzích dodávateľov. Po jeho smrti v r. 1935 prevzal dielňu syn Franz (1910-1982), ktorý ju úspešne previedol vojnovým obdobím a pripravil na rozmach v povojnových rokoch. V r. 1973 mala značka Sodia už 3 výrobne a rozdelila sa do troch miest. St. Pölten viedol Werner, Salzburg prevzal Klaus a vo Ferlachu ostal v poradí tretí Franz. Značka Sodia má dnes sídlo v Salzburgu a vedie ju Franzov vnuk Reinhold.

Huntig Bazar ponúka guľobrok, trochu v netradičnom prevedení, keďže guľobroky z Ferlachu vyrábali prevažne v brokovom kalibri 16. Tento kúsok je v kal. 12/70 a predstavuje tak zaujímavú kombináciu doplnenú kvalitným súdobým puškohľadom Swarovski Habicht 6x42 s výbornými sklami a čistým obrazom. Ozdobou ale aj praktickým doplnkom je lúčik s háčikom pre prostredník, ktorý pomáha stabilizácii pri streľbe. Zámky sú absolútne pevné a hlavne čisté. Broková je zrkadlová a guľová s čistým a ostrým vývrtom. Samozrejmosťou je napináčik na guľovej spúšti. Oceľová baskula je zdobená gravírom. Na ľavej strane je jeleň, vpravo srnec, naspodu ornamentálny vzor so signatúrou výrobcu. Zbraň pochádza z roku 1971 a nachádzajú sa na nej tieto signatúry:

Franz Sodia Ferlach  (na spodku baskuly aj na hornej lište)
Bohler Rasant  (na guľovej)
Bohler Blitz  (na brokovej)

 

Dĺžka hlavne/pažby/celková:            65 / 35,5 / 107,5 cm
Váha bez optiky/s optikou:            3,3 / 3,8 kg
Napináčik:                                  francúzsky na guľovej spúšti
Puškohľad:                                   Swarovski Habicht 6x42                  Osnova: č. 4 /tenký kríž/

Montáž:                                    suhlská háková
Komisionálny predaj:                                 áno

ZBRAŇ JE PREDANÁ

YTNiMGIw